Батьківство

За і проти пустушки, якщо ви вирішили її дитині давати

На сьогоднішній день у нашому суспільстві склався чіткий стереотип про дитинку з соскою в роті. І на насправді, найчастіше мамам важко відмовлятися від такого придбання.

Але все ж, всупереч усталеним думкам, мінусів у такій покупці для новонародженого буде більше, ніж плюсів.

У цій статті ми зважимо всі за і проти і вирішимо, чи дійсно необхідно вашому малюкові використання соски.

Мінуси:

I. Легкий доступ до численних інфекцій.

У питаннях, що стосуються пустушки, не завжди можливо правильне дотримання заходів гігієни. А це, як відомо, прямий шлях до отримання різних болячок.

Тут може бути і поява вушних захворювань, і стоматитів, і чого тільки не побажаєш.

II. Неправильний прикус.

  • У малюків при ссанні грудей і соски задіяні різні групи м’язів, тому у другому випадку у дітей зуби можуть рости криво.
  • А якщо не усунути впливає фактор після першого року народження малюка, то з-за постійної неправильного навантаження можливе формування неправильного прикусу.

III. Важкий конфлікт.

Тут може виникнути конфлікт між грудним вигодовуванням і пустушкою. Адже в ситуаціях, коли грудне годування ще не повністю налагоджено, а дитина вже отримав у своє розпорядження соску, він може повністю відмовитися від грудей.

IV. Порушення дикції.

При порушенні прикусу у малюка можуть виникнути проблеми і з вимовлянням звуків під час навчання.

V. Гальмування розвитку.

Маленькій дитині, тільки що з’явився на світло, стільки треба розповісти! Наприклад, поплакати татові, а тут. Немовляті відразу закривають рот. І це не страшно, якщо дають пустушку для заспокоєння в людних місцях, проблемою стає постійне її використання.

Малюк, який не має можливості висловлювати свої емоції, може з легкістю придбати синдром пригнічення.

Що ж стосується плюсів?

I. Спокій, тільки спокій.

Як було сказано вище, пустушка здатна ненадовго призвести до довгоочікуваного затишшя.

  • Однак слід пам’ятати, що при такому способі заспокоєння дитина відчуває ще більший дефіцит уваги, адже пустушка за фактом є лише оманливою заміною грудей.

II. Задоволення інстинкту.

Малюкові в перший рік необхідно не тільки постійне наявність матері, але і задоволення його головного смоктального інстинкту. Однак не завжди мама може перебувати дні і ночі безперервно поруч. У таких ситуаціях відмінно допоможе соска.

  • Таким чином, підводячи підсумки, можна сказати, що використання пустушки краще максимально обмежити, а в самому правильному випадку і зовсім відмовитися від неї.

Однак, якщо ви все ж вирішили дати своїй дитині соску, необхідно завжди стежити за тим, аби дотримувалася елементарна гігієна.

Наприклад, дитина впустив пустушку в пісок. Її обов’язково треба вимити і тільки після цього знову давати малюкові.

Ніякі вологі серветки та інші методи тут не допоможуть.

Крім того, зловживати пустушкою ні в якому разі не варто.